Jak się uczyć przez Internet? - 9 porad dla e-ucznia.

   Rozpoczynając naukę na platformie e-learningowej musisz pamiętać o podstawowych zasadach, ktore pomogą Ci w nauce na kursach przez Internet. Poniżej przedstawiamy 9 porad dla e-ucznia. Zapoznaj się znimi i postaraj się wdrożyć podczas nauki na naszych kursch Liceum w 1 rok, Liceum eksternistycznie, kursach językowych, zawodowych czy przygotowujących do matury.

9 porad dla e-ucznia

1. Wyznacz sobie stały czas nauki. To ty decydujesz, o jakiej porze poświęcisz kilka lub kilkanaście minut na przyswojenie materiału. Ważne jednak, by ten czas znalazł się w grafiku codziennych zadań.
2. Bądź systematyczny. Nie ucz się całego materiału na raz. Rozłóż go na małe partie. Dopiero po opanowaniu poprzedniej zaczynaj uczyć się kolejnej.
3. Korzystaj z doświadczeń innych. Bierz udział w konsultacjach, czatach i dyskusjach na forach.
4. Bądź samodzielny. Rozwiązując quizy czy zadania, staraj się nie korzystać z podręczników. Odwołaj się do tego, czego nauczyłeś się na e-kursie.
5. Wykorzystaj materiały pomocnicze: linki umieszczane przez nauczycieli czy uczestników szkoleń.
6. Pracuj selektywnie nad materiałem. Pomijaj znane zagadnienia. Skup się na tych, które sprawiają najwięcej trudności.
7. Nie zniechęcaj się przy pierwszych niepowodzeniach. Jeśli nie zaliczysz jakiegoś zadania, usiądź nad nim jeszcze raz. Poproś nauczyciela o wskazówki.
8. Skup się w trakcie nauki. W stu procentach wykorzystaj czas, który poświęcasz na kształcenie. Niech cię nic nie rozprasza - wyłącz radio, telefon, komunikator, nie odbieraj maili.
9. Zadbaj o własną motywację. Na bieżąco sprawdzaj postępy. Pamiętaj, że uczysz się dla siebie, by podnieść kwalifikacje i umiejętności.

Życzymy owocnej nauki.

Źródło: materiały projektu EQUAL.