Liceum w 1 rok czy Liceum eksternistycznie?

Który kurs mam wybrać? Liceum w 1 rok czy Liceum eksternistycznie?

To pytanie, które zadaje sobie wielu z Was przed rozpoczęciem nauki przez Internet. Poniżej przybliżę specyfikę obydwu kursów (Liceum w 1 rok i Liceum eksternistycznie) oraz postaram się pomóc w wyborze odpowiedniego kursu dla każdego.

Liceum w 1 rok to kurs, który trwa dwa semestry. Rozpoczyna się co roku we wrześniu i w lutym. Nauka na platformie e-learningowej i przyswajanie nowego materiału odbywa się w trybie tygodniowym, według ustalonego harmonogramu nauki. Co tydzień jest udostępniana nowa partia materiału, 5-6 modułów lekcyjnych, którą nalezy opanować w ciągu tygodnia. W każdym module lekcyjnym zawarta jest: teoria, ćwiczenia, testy i wideo lekcje nagrane przez nauczyciela prowadzącego. Komunikacja z nauczycielem prowadzącym odbywa się poprzez zajęcia konsultacyjne prowadzone co tydzień, za pomocą czatów w określone w harmonogramie dni.

Do egzaminów eksternistycznych w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, podchodzi się na dwie tury, po pierwszym semestrze do 5 lub 6 egzaminów i po drugim semestrze do pozostałych 5 lub 6 egzaminów.

Kurs Liceum w 1 rok dedykowany jest dla osób, które chcą się uczyć według ściśle określonego harmonogramu, który równocześnie wymusza systematyczną naukę. Polecany dla osób, które po dłuższej przerwie chcą powrócić do nauki . Kurs polecany dla osób, które ukończyły gimnazjum lub ośmioletnią szkołę podstawową, lub szkołę zawodową. Polecany jest także dla osób, które kiedyś przerwały naukę w liceum lub technikum (po 1-2 klasie).

Liceum eksternistycznie to kurs, który trwa dwa sememstry lub krócej i można go rozpocząć w dowolnym momencie w ciągu roku. Jest to kurs indywidualny, podczas którego uczący się, sam decyduje w jakiej kolejności i kiedy chce przerobić materiał udostępniony na platformie edukacyjnej. Cały materiał do opanowania udostępniony jest od razu po rozpoczęciu kursu Liceum eksternistycznie. W każdym module lekcyjnym zawarta jest: teoria, ćwiczenia i testy pozwalające samodzielnie sprawdzić poziom opanowanej wiedzy. Komunikacja z nauczycielem prowadzącym odbywa się poprzez zajęcia konsultacyjne prowadzone raz w miesiącu, za pomocą czatów.

Kurs Liceum eksternistycznie dedykowany jest dla osób, które chcą samodzielnie i we własnym tempie (szybciej lub wolniej) opanować materiał niezbędny do podejścia do egzaminów eksternistycznych. Polecamy dla osób, które uczęszczały wcześniej do liceum, czy technikum (przerwały naukę po 2-3 klasie) lub osób, które ze względu na charakter wykonywanej pracy, nie mogą uczyć się w systemie tygodniowym.

Czy już wybrałeś? Liceum w 1 rok a może Liceum eksternistycznie?

Mam nadzieję, że podjęcie decyzji będzie teraz łatwiejsze.

Jeżeli nadal zastanawiasz się który kurs wybrać, prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem Ośrodka Kształcenia Dyplomus pod numerem +48 881 009 560, postaramy się pomóc w podjęciu decyzji.

Życzymy przyjemnej nauki.

Zapisy na kursy Liceum przez Internet.

Komentarze

Witam, jak wygląda przystąpienie do matury? Czy wszystkie egzaminy są online? Czym rożni się liceum eksternistyczne od zwykłego? Prosze o odpowiedz z góry bardzo dziękuje

Nauka na platformie e-learningowej odbywa się online i jest przygotowaniem do egzaminów eksternistycznych, które odbywają się pisemnie w okręgowej komisji egzaminacyjnej. Ukończenie liceum w trybie eksternistycznym różni się od ukończenia liceum w trybie stacjonarnym kilkoma elementami: 1. Do ukończenia liceum w trybie eksternistycznym wystarczy tylko zaliczenie jednego egzaminu pisemnego z każdego przedmiotu (łącznie 11) przed okręgową komisją egzaminacyjną. 2. Nie musimy uczęszczać do szkoły, zaliczać sprawdzianów i uzyskać minimalną frekwencje na zajęciach. 3. Nie zaliczamy żadnych egzaminów ustnie. Wszystkie są pisemne, co powoduje minimalizację stresu. Po zaliczeniu wszystkich 11 przedmiotów uzyskujemy wykształcenie średnie i możemy przystąpić do matury. Przystąpienie do matury odbywa się już na takich samach zasadach jak w szkole stacjonarnej.

Witam, czy materiał, który przerabiany jest w normalnym liceum przez trzy lata, jest jakoś skrócony i wyodrębnione są tylko najważniejsze tematy np. z biologi, z której piszemy potem test, czy wszystko tak jak ma młodzież w podręcznikach w liceum? Pozdrawiam.

Zakres materiału wymaganego do egzaminów eksternistycznych jest określony w Informatorach CKE. Zawiera on mniej treści niż w podstawie programowej dla szkół licealnych, gdyż m.in. nie obowiązują rozszerzenia i przedmioty uzupełniające.

A co z egzaminami? ile kosztuje kazdy egzamin? w koncu jest ich 11

Wysokość opłat ze egzaminy jest określana przez CKE i jest stała w całej Polsce. W roku 2018 jeden egzamin kosztował 182,44 zł. Opłaty za egzaminy wnosi się bezpośrednio na konto wybranej OKE. Aktualizacja: koszt egzaminu w OKE w 2019r to 209,94 zł

Jaka jest forma pisemna egzaminu, piszemy odręcznie czy na komputerze lub może jest to test?

Egzaminy w okręgowej komisji egzaminacyjnej zdajemy pisemnie, co oznacza. że wypełniamy otrzymany arkusz egzaminacyjny. W zależności od przedmiotu mogą to być zarówno zadania testowe jak i opisowe. Z informatyki zdajemy egzamin na komputerach.

Czy egzaminy zadawane są w Polsce czy również przez platformę? Rozumiem, że na maturę trzeba się stawić osobiście w wyznaczonej placówce ale czy na egzaminy również?

Egzaminy eksternistyczne zdaje się w Okręgowych Komisjach Egzaminacyjnych i odbywają się pisemnie dwa razy w roku (luty i październik). Należy stawić się na nie osobiście. Na maturę (w maju) również stawiamy się osobiście.

Strony

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
19 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.