Liceum w 1 rok czy Liceum eksternistycznie?

Który kurs mam wybrać? Liceum w 1 rok czy Liceum eksternistycznie?

To pytanie, które zadaje sobie wielu z Was przed rozpoczęciem nauki przez Internet. Poniżej przybliżę specyfikę obydwu kursów (Liceum w 1 rok i Liceum eksternistycznie) oraz postaram się pomóc w wyborze odpowiedniego kursu dla każdego.

Liceum w 1 rok to kurs, który trwa dwa semestry. Rozpoczyna się co roku we wrześniu i w lutym. Nauka na platformie e-learningowej i przyswajanie nowego materiału odbywa się w trybie tygodniowym, według ustalonego harmonogramu nauki. Co tydzień jest udostępniana nowa partia materiału, 5-6 modułów lekcyjnych, którą nalezy opanować w ciągu tygodnia. W każdym module lekcyjnym zawarta jest: teoria, ćwiczenia, testy i wideo lekcje nagrane przez nauczyciela prowadzącego. Komunikacja z nauczycielem prowadzącym odbywa się poprzez zajęcia konsultacyjne prowadzone co tydzień, za pomocą czatów w określone w harmonogramie dni.

Do egzaminów eksternistycznych w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, podchodzi się na dwie tury, po pierwszym semestrze do 5 lub 6 egzaminów i po drugim semestrze do pozostałych 5 lub 6 egzaminów.

Kurs Liceum w 1 rok dedykowany jest dla osób, które chcą się uczyć według ściśle określonego harmonogramu, który równocześnie wymusza systematyczną naukę. Polecany dla osób, które po dłuższej przerwie chcą powrócić do nauki . Kurs polecany dla osób, które ukończyły gimnazjum lub ośmioletnią szkołę podstawową, lub szkołę zawodową. Polecany jest także dla osób, które kiedyś przerwały naukę w liceum lub technikum (po 1-2 klasie).

Liceum eksternistycznie to kurs, który trwa dwa sememstry lub krócej i można go rozpocząć w dowolnym momencie w ciągu roku. Jest to kurs indywidualny, podczas którego uczący się, sam decyduje w jakiej kolejności i kiedy chce przerobić materiał udostępniony na platformie edukacyjnej. Cały materiał do opanowania udostępniony jest od razu po rozpoczęciu kursu Liceum eksternistycznie. W każdym module lekcyjnym zawarta jest: teoria, ćwiczenia i testy pozwalające samodzielnie sprawdzić poziom opanowanej wiedzy. Komunikacja z nauczycielem prowadzącym odbywa się poprzez zajęcia konsultacyjne prowadzone raz w miesiącu, za pomocą czatów.

Kurs Liceum eksternistycznie dedykowany jest dla osób, które chcą samodzielnie i we własnym tempie (szybciej lub wolniej) opanować materiał niezbędny do podejścia do egzaminów eksternistycznych. Polecamy dla osób, które uczęszczały wcześniej do liceum, czy technikum (przerwały naukę po 2-3 klasie) lub osób, które ze względu na charakter wykonywanej pracy, nie mogą uczyć się w systemie tygodniowym.

Czy już wybrałeś? Liceum w 1 rok a może Liceum eksternistycznie?

Mam nadzieję, że podjęcie decyzji będzie teraz łatwiejsze.

Jeżeli nadal zastanawiasz się który kurs wybrać, prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem Ośrodka Kształcenia Dyplomus pod numerem +48 881 009 560, postaramy się pomóc w podjęciu decyzji.

Życzymy przyjemnej nauki.

Zapisy na kursy Liceum przez Internet.

Komentarze

Do kiedy można zapisać się na kurs "Liceum w 1 rok" oraz kiedy dokładnie się on zaczyna? Po rozpoczęciu kursu do kiedy należy zapisać się na egzaminy w OKE?

Najbliższy kurs "Liceum w 1 rok" rozpoczyna się 21 września 2020 roku i należy się zapisać najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem kursu. Dokumenty do OKE na sesję zimową 2021, trzeba będzie wysłać do 30 listopada 2020 roku.

Witam, mieszkam za granicą, dlatego wybralam opcje liceum eksternistycznego, nie do konca jednak mogę znaleźć informacje co do egzaminow, wiem ze odbywaja sie w dwoch sesjach, ale musze zdac je z 11 przedmiotów, czy to oznacza ze musze wracać na egzamin z kazdego przedmiotu do Pl? Jeden trwa 150minut wiec raczej nie moge zdac 11 przedmiotow jednego dnia, dziękuje za odpowiedź.

Egzaminy eksternistyczne odbywają się dwa razy w roku (w sesji jesiennej i zimowej), najczęściej od piątku do niedzieli przez 3 weekendy. Jednego dnia odbywa się najczęściej maksymalnie dwa egzaminy. Co oznacza, że będzie musiała Pani przyjechać do Polski na dwa lub 3 weekendy podczas każdej sesji egzaminacyjnej lub tylko na trzy weekendy podczas ostatniej sesji egzaminacyjnej.

Mam pytanie apropo egzaminów w Oke, egzamin eksternistyczny kosztuje ok 210zl za jeden przedmiot, musze zdać ich 11, moje pytanie brzmi czy musze płacić za każdy semestr oddzielnie czy 210zl to ogolny koszt jednego przedmiotu?

Koszt jednego egzaminu w OKE w roku 2020 to 209,94 zł. Aby otrzymać świadectwo ukończenia liceum trzeba zaliczyć 11 egzaminów z 11 przedmiotów, których łączny koszt wynosi 11x209,94zł=2309,34zł. W kursie Liceum w 1 rok po pierwszym semestrze podchodzi się do 5 egzaminów (koszt to 5x209,94zł), a po drugim semestrze do kolejnych 6 egzaminów (koszt 6x209,94zł). Opłaty za egzaminy wnosi się do OKE najpóźniej miesiąc przed rozpoczęciem sesji egzaminacyjnej. Osoby w trudnej sytuacji finansowej mogą ubiegać się o zwolnienie z opłat za egzaminy w OKE na podstawie kryteriów dochodowych.

Witam! Mam pytanie dotyczące egzaminów. Jeśli zapisałabym się w marcu, oznaczałoby to, że wszystkie 11 egzaminów musiałabym zdawać naraz w październiku? Oraz, czy przedmioty z których są egzaminy są na poziomie podstawowym?

Jeżeli rozpoczęłaby Pani naukę w marcu 2021 na kursie Liceum w 1 rok, to będzie Pani zdawała 6 egzaminów w październiku 2021 i kolejnych 5 egzaminów w lutym 2022. Wszystkie przedmioty na egzaminach eksternistycznych są na poziomie podstawowym.

Czy podchodząc do matury po liceum 'w rok' mogę napisać maturę z wybranych przeze mnie rozszerzeń? Czy matura do której się przystępuje różni się czymś czy jest to dokładnie to samo co pisze się po zakończeniu publicznej szkoły?

Po zdaniu wszystkich egzaminów eksternistycznych podchodzi się to takiej samej matury jak po innych szkołach i można sobie wybrać rozszerzenia wg. obowiązujących przepisów. Jednakże w naszych kursach maturalnych nie oferujemy nauki z żadnych przedmiotów w rozszerzeniu i wtedy należy się do nich przygotować samodzielnie.

Strony

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
10 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.