Regulamin
Regulamin serwisu dyplomus.pl
§ 1
Informacje ogólne i postanowienia wstępne
- Serwis dyplomus.pl stanowi platformę edukacyjną, informacyjną i transakcyjną.
- Podmiotem świadczącym drogą elektroniczną opisane w Regulaminie usługi jest DYPLOMUS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. z siedzibą przy Wałach Piastowskich 1 lok. 302D, 80-958 Gdańsk, NIP: 583-319-21-50, REGON: 363467538, prowadząca placówkę kształcenia ustawicznego Ośrodek Kształcenia DYPLOMUS, wpisaną do ewidencji niepublicznych placówek oświatowych Gminy Miasta Gdańska pod nr 129/18 – zwaną dalej UDOSTĘPNIAJĄCYM.
- Przedmiotem sprzedaży jest udział w kursach wspomagających przygotowanie do: egzaminów eksternistycznych z zakresu liceum ogólnokształcącego, egzaminów maturalnych oraz kursy językowe.
- Nauka na ww. kursach jest kształceniem ustawicznym w formach pozaszkolnych i odbywa się w formie kształcenia na odległość z wykorzystaniem platformy edukacyjnej dostępnej pod adresem dyplomus.edu.pl .
- Udostępniający nie ponosi odpowiedzialności za efekt kształcenia.
- Akceptacja warunków Regulaminu przez Użytkownika nakłada na niego obowiązek przestrzegania określonych w nim zasad.
- Niniejszy Regulamin świadczenia usługi dostępu do portalu dyplomus.pl, zwany dalej: Regulaminem, stworzony został na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.
§ 2
Definicje
Ilekroć w niniejszym Regulaminie jest mowa o:
- Usłudze - należy przez to rozumieć usługę dostępu do Portalu dyplomus.pl, świadczoną drogą elektroniczną w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) w celach edukacyjnych;
- Portalu - należy przez to rozumieć internetowy portal edukacyjny, dostępny na stronach dyplomus.pl i dyplomus.edu.pl - na którym zamieszczone są Zasoby o charakterze edukacyjnym;
- Zasobach - należy przez to rozumieć zbiór multimedialnych materiałów edukacyjnych tj.: prezentacje, filmy, ćwiczenia, testy, fora, czaty na platformie e-learningowej;
- Kursach - należy przez to rozumieć kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych w formie kursów umożliwiających uzyskanie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość;
- Szkoleniu wstępnym - należy przez to rozumieć szkolenie dotyczące metod i zasad kształcenia na odległość oraz obsługi wykorzystywanego oprogramowania (platformy e-learningowej);
- Treściach cyfrowych - należy przez to rozumieć dane wytwarzane i dostarczane w postaci cyfrowej;
- Użytkowniku - należy przez to rozumieć osobę fizyczną, prawną lub jednostkę organizacyjną nie posiadającą osobowości prawnej, która uzyskała dostęp do Usługi za pośrednictwem elektronicznego formularza zapisu;
- Własności intelektualnej - należy przez to rozumieć w szczególności patenty, prawa autorskie oraz pokrewne, zarejestrowane i nie zarejestrowane prawa do znaków towarowych, prawa do baz danych stanowiących utwór w rozumieniu Ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych;
- Stronie internetowej - należy przez to rozumieć stronę internetową www.dyplomus.pl;
- Regulaminie - należy przez to rozumieć niniejszy Regulamin.
§ 3
Wymagania techniczne w celu korzystania z Usługi
W celu korzystania z Usługi konieczne jest spełnienie przez Użytkownika następujących minimalnych wymagań technicznych:
- dostęp do Internetu poprzez stałe łącze, modem, linię telefoniczną, zalecana wysoka prędkość szerokopasmowego dostępu do Internetu,
- przeglądarka: zalecamy Mozilla Firefox do werski 51, Internet Explorer, inne przeglądarki mogą nie obsługiwać wszystkich funkcji na platformie edukacyjnej.
- wymagania sprzętowe - użytkownicy PC: Windows XP, Vista, 7 lub nowszy, 512 MB RAM, 1 GB miejsca na dysku, karta dźwiękowa, głośniki lub słuchawki do komputera,
- wymagania sprzętowe - użytkownicy komputerów Mac: Mac OS X 10.5 lub nowszy, Intel Ma512 MB RAM, 100 MB miejsca na dysku, głośniki lub słuchawki do komputera,
- dodatkowe wymagania programowe i wtyczki: Flash Player, Acrobat Reader, QuickTime, Windows Media Player w najnowszych wersjach oraz Microsoft Office (Word, PowerPoint, Excel, Access) lub Open Office.
§ 4
Gwarancje dostępu do Usługi
1. Udostępniający gwarantuje dostęp do Usługi przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
2. Udostępniający zastrzega sobie prawo w przerwach w działalności serwisu wynikających z:
a) prac konserwacyjnych sprzętu i oprogramowania oraz aktualizacji zasobów;
b) usterek technicznych;
c) awarii będących skutkiem działań lub zaniechań osób trzecich, za które Udostępniający nie ponosi odpowiedzialności;
d) ograniczeń w dostępie do Internetu narzuconych przez operatorów, z usług których korzysta Użytkownik
3. Zgłaszanie usterek, awarii i problemów technicznych w obsłudze platformy przez Użytkownika powinno nastąpić na adres: kontakt@dyplomus.pl .
§ 5
Zasady płatności i dostępu do Usługi
- Udział w kursie możliwy jest przez osobę pełnoletnią, po wypełnieniu Elektronicznego formularza zapisu, dostępnego na stronie https://dyplomus.pl/zapisy/elektroniczy-formularz-zapisu .
- Rejestracja użytkownika następuje poprzez wprowadzenie niezbędnych danych użytkownika (imię, nazwisko, adres nr telefonu, adres e-mail) do bazy systemu Udostępniającego oraz akceptację wymaganych oświadczeń zawartych w formularzu.
- Po zarejestrowaniu Użytkownik dokonuje zamówienia wybranego kursu, za pośrednictwem serwisu płatności dostępnego pod adresem https://dyplomus.pl/platnosci, z czym wiąże się obowiązek uiszczenia opłaty wpisowej i zapłaty opłaty za kurs wg obowiązującego cennika. Aktualny cennik opłat dostępny jest na stronie: https://dyplomus.pl/zapisy . Potwierdzając dokonanie zamówienia Użytkownik zawiera umowę sprzedaży na odległość na wybrany przez siebie kurs.
-
Umową uznaje się za zawartą po otrzymaniu płatności na rachunek bankowy Udostępniającego całości opłaty za wybrany kurs. Potwierdzenie zawarcia umowy otrzymuje mailem na wskazany przez siebie adres.
- Na życzenie wystawiany jest dokument potwierdzający sprzedaż, faktura VAT ze stawką zwolniony (art. 43 ust.1 pkt 26a Ustawy o podatku od towarów i usług), wysyłana mailem w ciągu 30 dni na adres podany przy rejestracji.
- Dostępne formy płatności:
- przelew bezpośrednio na rachunek Udostępniającego w mBank:
- w PLN: 97 1140 2004 0000 3602 7703 7598;
- w EURO: PL53 1140 2004 0000 3212 0591 5436, SWIFT: BREXPLPWMBK;
- w GBP: PL48 1140 2004 0000 3412 0591 5428, SWIFT: BREXPLPWMBK
- transakcje elektroniczne i kartowe za pośrednictwem serwisu obsługi płatności: tpay.com, PayPal.
7. Po dokonaniu płatności i zaksięgowaniu wpłaty na rachunku bankowym Udostępniającego w mBanku, w ciągu 3 dni roboczych, Użytkownik otrzymuje maila z informacją o terminie rozpoczącia wybranego kursu i terminie przesłania na jego adres mailowy hasła dostępu i loginu do serwisu dyplomus.edu.pl, na którym znajdują się wybrane kursy.
8. Po otrzymaniu hasła dostępu i loginu do serwisu Użytkownik jest zobowiązany, przed rozpoczęciem nauki do odbycia Szkolenia wstępnego z obsługi platformy edukacyjnej dostępnego na platformie e-learningowej https://dyplomus.edu.pl w kursie o nazwie Aktualności.
9. Opłata za kursy wspomagające przygotowanie do egzaminów eksternistycznych, nie obejmuje opłat egzaminacyjnych za egzaminy eksternistyczne, które odbywają się w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.
§ 6
Odstąpienie od umowy
- W zakresie odstąpienia od umowy zastosowanie mają przepisy ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, w szczególności zapisy regulujące prawo do odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość – tj. art. 38 pkt 13 ustawy: „Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy”.
- Odstąpienie od umowy możliwe jest w terminie 14 dni od zawarcia umowy, jedynie w wypadkach, w których nie znajduje zastosowania art. 38 pkt 13 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. Odstąpienie od umowy możliwe jest po wypełnieniu, podpisaniu i przesłaniu na adres mailowy kontakt@dyplomus.pl następującego formularza odstąpienia od umowy.
- Po spełnieniu warunków określonych w pkt. 2 zwrot wpłaconej opłaty za kurs nastąpi wciągu 7 dni od dnia otrzymania odstąpienia od umowy. Zwrotowi nie podlega opłata wpisowa.
- W każdym czasie trwania umowy Udostępniający zastrzega sobie prawo jej rozwiązania bez podania przyczyn. Rozwiązanie umowy następuje poprzez oświadczenie Udostępniającego przesłane na adres mailowy Użytkownika podany podczas rejestracji. W przypadku rozwiązania umowy przez Udostępniającego zobowiązuje się on do zwrotu wszelkich kwot przekazanych mu przez Użytkownika tytułem niezrealizowanej umowy.
§ 7
Zasady użytkowania serwisu i prawa autorskie
- Użytkownik zobowiązuje się do nie przekazywania osobom trzecim swoich danych dostępowych do konta w systemie tj. loginu i hasła dostępu.
- Udostępniający zastrzega sobie prawo do stałego lub czasowego wyłączenia dostępu do serwisu dla Użytkownika, który korzysta z systemu w sposób niezgodny z niniejszym regulaminem, w szczególności przy udostępnianiu danych dostępowych osobom trzecim, a także wykorzystywania informacji znajdujących się w systemie w sposób mogący spowodować szkodę dla Udostępniającego.
- Użytkownik ma prawo do korzystania z materiałów dydaktycznych zamieszczanych w serwisie jedynie w ramach dozwolonego użytku osobistego. Zabrania się kopiowania, rozpowszechniania, modyfikowania i udostępniania materiałów. Wszystkie materiały dydaktyczne zamieszczane w serwisie dyplomus.pl są własnością Udostępniającego i chronione są prawem autorskim, które będzie egzekwowane przez Udostępniającego w każdym wypadku jego naruszenia.
- Podstawową zawartość kursów na platformie dyplomus.edu.pl stanowią materiały edukacyjne, do których posiada prawa autorskie Udostepniający. Uzupełnieniem tych materiałów są materiały zewnętrzne zamieszczone na licencji innych podmiotów - tj. CC (Creative Commons), youtube, ogólnodostępne itp. materiały te nie stanowią części i zawartości kursu; będąc jedynie wartością dodaną, udostępnioną bezpłatnie. W związku z powyższym materiały te mogą być w dowolnym momencie zmienione lub usunięte, z przyczyn niezależnych od Udostępniającego. Udostępniający nie ponosi odpowiedzialności za treści materiałów zewnętrznych na licencji, udostępnianych na platformie dyplomus.edu.pl.
§ 8
Postanowienia dotyczące polityki prywatności
- Administratorem danych osobowych wpisanych w formularzu zgłoszeniowym (jest on źródłem pochodzenia danych osobowych) jest Dyplomus Sp. z o.o. Sp.K. z siedzibą w Gdańsku, ul. Wały Piastowskie 1 lok. 302D, adres email: kontakt@dyplomus.pl .
- Podanie danych osobowych zawartych w formularzu zgłoszeniowym jest dobrowolne, ale niezbędne do zawarcia i wykonania umowy sprzedaży, w tym do prowadzenia dziennika elektronicznego i funkcjonowania platformy edukacyjnej na której dane osobowe: imię i nazwisko będą dostępne dla pozostałych użytkowników (podstawa prawna przetwarzania: niezbędność danych do świadczenia usługi, – art. 6 ust. 1 pkt b) RODO).
- Przekazane dane osobowe będą przechowywane przez administratora przez okres 5 lat.
- Osoba której dane są zbierane ma prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także o prawie do przenoszenia danych.
- Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może zostać cofnięta w dowolnym momencie w formie pisemnej na adres siedziby administratora lub przez wysłanie wiadomości e-mail na adres kontakt@dyplomus.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
- Osoba której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.
- Odbiorcami przekazanych danych osobowych będą wyłącznie podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
- Przekazane dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
- Pytania lub wnioski związane w przetwarzaniem danych osobowych należy kierować pocztą email lub pisemnie na adresy wskazane w ust. 1.
§ 9
Postanowienia końcowe
- Wszelkie reklamacje i uwagi na temat funkcjonowania serwisu dyplomus.pl powinny zostać zgłoszone na adres mailowy reklamacje@dyplomus.pl, w ciągu 14 dni.
- W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie znajdują odpowiednie zapisy Kodeksu cywilnego, ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta lub innych ustaw mających zastosowanie do działalności i funkcjonowania serwisu dyplomus.pl.
- Udostępniający zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu w dowolnym czasie. Zmiany Regulaminu obowiązują od momentu wyraźnego ich wskazania i umieszczenia na stronie internetowej. Umowy zawarte przed datą wejścia w życie zmienionego Regulaminu są realizowane na podstawie Regulaminu obowiązującego w dniu zawarcia umowy.
Regulamin w powyższej wersji v. 1.8 obowiązuje od dnia 25 października 2018 r. i ma zastosowanie do wszystkich umów zawartych od 25 października 2018 roku.
Poprzednia wersja Regulaminu v.1.7 dostępna jest w siedzibie Udostępniającego.
INFORMACJA O ZAGROŻENIACH ZWIĄZANYCH Z KORZYSTANIEM Z USŁUG ŚWIADCZONYCH DROGĄ ELEKTRONICZNĄ
Konie trojańskie - programy komputerowe, które udając przydatne oprogramowanie, w rzeczywistości powodują szkody. Rozprzestrzeniają się dzięki ich otwarciu programu przez użytkownika, wprowadzonego w błąd co do źródła ich pochodzenia. Celem w/w programów jest uzyskanie dostępu i kontroli nad komputerem użytkownika.
Wirusy - kody komputerowe dołączone do programu lub pliku, sukcesywnie zarażające inne komputery. Każdy odwiedzony komputer zostaje zainfekowany. Mogą one uszkodzić oprogramowanie, sprzęt i pliki. W przypadku zainfekowania wirus bez wiedzy użytkownika rozsyła się do osób, których adresy znalazł w książce adresowej lub w historii korespondencji. Wirus podaje fałszywego nadawcę wiadomości, najczęściej także adres znaleziony w programie pocztowym ofiary. Ochronę przed wirusami zapewnia specjalne oprogramowanie antywirusowe, instalowane zarówno na serwerze pocztowym jak i na komputerze użytkownika.
Spam - nie zamawiane wiadomości elektroniczne rozsyłane jednocześnie do wielu odbiorców. Spam jest zjawiskiem szkodliwym z uwagi na to, że:
- powoduje zatykanie się łączy i blokuje miejsce na twardych dyskach,
- przetworzenie spamu zabiera czas serwerom, spowalniając ich działanie.
- powoduje również stratę czasu poszczególnych użytkowników Internetu, bo muszą oni czytać i kasować niepotrzebne wiadomości. Utrudnia czytanie „normalnej” poczty i stwarza ryzyko jej utraty (z powodu blokad antyspamowych albo przepełnienia skrzynki) lub niezauważenia (z powodu „przysypania” przychodzącym spamem). Zwiększa w ten sposób koszty pracy osób zawodowo korzystających z poczty elektronicznej.
- naraża operatorów internetowych i użytkowników na dodatkowe koszty ponoszone na przeciwdziałanie pladze. Spam jest również metodą przerzucenia kosztów promocji na operatorów internetowych i odbiorców korespondencji, a zatem jest formą wyłudzenia.
- narusza prywatność i bezpieczeństwo odbiorców, ponieważ często zawiera treści, których nie życzyliby sobie oglądać, np. obraźliwe, pornograficzne, nieodpowiednie dla dzieci,
- wiąże się często z różnego rodzaju wirusami i innymi złośliwymi programami,
- powoduje utratę zaufania do komunikacji elektronicznej jako takiej.
Robaki - kopiują się z jednego komputera na drugi, tak jak wirusy, ale robią to automatycznie. Przede wszystkim przejmują kontrolę nad funkcjami komputera, odpowiedzialnymi za przesyłanie plików lub informacji.
Gdy robaki znajdą się w systemie, rozprzestrzeniają się samodzielnie. Wielkim zagrożeniem związanym z robakami jest to, że mogą one powielać się w wielkiej liczbie. Na przykład robak może rozsyłać własne kopie do wszystkich osób, których adresy znajdują się w książce adresowej programu e-mail. Kiedy ich komputery zrobią to samo, powstanie efekt domina prowadzący do przeciążenia firmowych sieci oraz całego Internetu. Nowe robaki rozprzestrzeniają się bardzo szybko. Blokują sieci i mogą wydłużyć czas oczekiwania na wyświetlenie stron sieci Web w Internecie.