Liceum w 2 lata

Kurs Liceum w 2 lata, to kurs wspomagający przygotowanie do państwowych egzaminów eksternistycznych z zakresu liceum ogólnokształcącego.

Kurs odbywa się przez Internet, w systemie pozaszkolnym i jest polecany dla osób, które nie posiadają wykształcenia średniego i chcą je uzyskać zdając egzaminy eksternistyczne z zakresu liceum ogólnokształcącego.

Kurs Liceum w 2 lata polecany jest dla osób, które chcą się uczyć w dłuższym okresie, według określonego harmonogramu, który równocześnie wspomaga systematyczną naukę (tylko kilka modułów lekcyjnych tygodniowo). Kurs trwa dwa razy dłużej od kursu Liceum w 1 rok i podzielony jest na 4 semestry nauki. Konsultacje grupowe on-line (dla chętnych) odbywać się będą w ciągu tygodnia w godzinach popołudniowych (wg harmonogramu 1-3 razy w tygodniu). Kurs polecany jest dla osób, które wiele lat temu uczyły się w poprzedniej szkole, mają mniej czasu na cotygodniową naukę lub chciałyby rozłożyć zdawanie 11 egzaminów na dłuższy okres, tj. 4 lub 3 sesje egzaminacyjne.

Platforma edukacyjna funkcjonuje całą dobę (przez 7 dni w tygodniu), można więc dostosować naukę do posiadanego wolnego czasu. Nauka skupia się wokół najważniejszych zagadnień przygotowywanych przez nauczycieli. Materiały edukacyjne udostępniane są na platformie edukacyjnej w formie modułów lekcyjnych, które zawierają teorię, ćwiczenia, testy. Odbywają się również konsultacje on-line dla chętnych (we wskazanych terminach).

Aby podejść do egzaminów eksternistycznych, należy złożyć we wskazanych terminach wymagane dokumenty do OKE i wnieść państwowe opłaty egzaminacyjne wg stawek egzaminacyjnych obowiązujących na daną sesję egzaminacyjną. Po zaliczeniu egzaminów eksternistycznych uzyskuje się świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego, które jest wystawiane na druku państwowym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną i jest potwierdzeniem uzyskania wykształcenia

Po zaliczeniu wszystkich egzaminów, osoby zainteresowane podejściem do matury mogą przygotowywać się w dodatkowym kursie maturalnym (Matura ekspres), który zawiera dodatkowe treści wymagane na egzaminie maturalnym.

Zapisz się na kurs Liceum w 2 lata.